Завдання для десятикласників

Ви познайомилися із прекрасною драмою-феєрією Лесі Українки "Лісова пісня". Історія, розказана автором, ось уже друге століття приваблює, хвилює, дає можливість нам, людям, ще раз задуматися над вічними проблемами. Мені цікава ваша, діти, думка, ваші враження від знайомства із драмою. Прошу дати відповіді на запитання в коментарях. Дякую за працю і довіру.

Коментарі


  1. Хто є Мавка: лісова істота чи людина?
    Мавка — це казкова лісова істота в образі гарної дівчини, яка проживає у лісах. Нерідко мавки допомагають людям, доглядають худобу на полонині, охороняють її від дикого звіра, в деяких регіонах вважають, що вони є в якійсь мірі навіть підступними істотами. Леся Українка у своїй драмі дуже художньо зобразила Мавку. Говорять, що ці істоти не мають ні тіла, ані душі. Але це не про Лесину Мавку. Вона неначе справжня людина має почуття та емоції. В її образі втілено найкращі риси красивої, щирої, обдарованої та волелюбної дівчини. Мавка – це дещо більше за просту істоту чи людну. Вона є Лесиним образом, частиною її душі.

    Чи можна назвати дядька Лева гармонійною людиною?
    Дядько Лев - посідає одне з головних місць драми «Лісова пісня». Він має тісний зв'язок з природою, виступає знавцем зілля, народних звичаїв, вірувань. Дядька Лева поважають всі, в тому числі й лісові істоти, прислухаються до його порад, довіряють. Він багато знає і має великий життєвий досвід. Я вважаю,що у цьому образі Леся хотіла змалювати свого рідного дядька, якого дуже любила. Тому дядько Лев є духовною та гармонійною людною, що символізує ідеального українця.

    Чи мали щастя мати Лукаша та Килина?
    Ні вони не мали щастя, адже, як говорить прислів’я – «На чужому нещасті свого щастя не збудуєш».

    Образ Мавки чи Лукаша, на ваш погляд,трагічніший? Чому?
    На перший погляд може здатися, що образ Мавки є трагічнішим, ніж Лукаша, адже це він її покинув і змусив страждати, думав лише про себе в момент зради. Але, якщо зануритися глибше у зміст твору, ми бачимо, що Леся акцентує увагу саме на трагічності Лукашевого образу. Якщо Мавка протягом твору не змінила свого характеру, то Лукаш навпаки. Він не витримує найпростіших труднощів, його негативні риси перемагають і він зраджує кохання. Ми спостерігаємо моральний занепад цього героя. Не просто так Лукаш обернений саме на вовкулаку, адже він так само, як ненаситний звір, висмоктав життя безневинної жертви – Мавки. Його трагедія полягає у неспроможності залишитися собою в тяжких обставинах

    Як зуміти «своїм життям до себе дорівнятись»?
    Це означає залишатися собою, незважаючи на обставини. Тобто не втрачати свою особистість під впливом жорстокого суспільства.

    ВідповістиВидалити
  2. Хто є Мавка: лісрва істота чи людина?
    Мавка - це дивна істота, якій не характерні людські якості. Леся змогла надати їй образу людини, подарувала душевні переживання та цінності нашого життя. Мавка постає перед нами молодою дівчиною, яка вперше в житті покохала і відчула себе коханою. Її серце сповнене надією та вірністю. Тож можна припустити, що образ Мавки - це відзеркалення самої Лесі.

    Чи можна назвати дядька Лева гармонійною людиною?
    Дядько Лев - один з головних персонажів драми. Це розумний та добродушний чоловік, здатний допомогти будь-кому. Його шанували всі, навіть лісові істоти. В будь-якій ситуації він поводився спокійно, був зосередженим та цілеспрямованим. Між ним та природою завжди була гармонія, як і в Лесиного дядька. Отже з впевненістю можна сказати, що він гармонійна людина.

    Чи мали щастя мати Лукаша та Килина?
    Ні Килина, ні мати Лукаша не мали свого щастя тільки тому, що згубили щастя Лукаша та Мавки.

    Образ Мавки чи Лукаша, на ваш погляд, трагічніший? Чому?
    Я гадаю, що обидва образи трагічні, бо жоден з них не є щасливим. На початку начебто все відбувається радісно та спокій, але з приходом літа Лукаш починає більш холодно відноситися до Мавки, поки зовсім не покинув її. Осб тут ми і бачимо, що Леся додала страждання, болю та туги головній героїні. Та коли трапилася велика трагедія і вона помирає, то всі ці риси перейшли до Лукаша і він починає сумувати за Мавкою. На мою думку ці образи порівну трагічні, а трагічнішим за них є кохання героїв, яке не змогло вижити.

    Як зуміти "своїм життям до себе дорівнятись"?
    Це значить, що треба жити своїми бажаннями, а не піддаватися чужим.

    ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні публікації